Uluslar Arası Programlar

Erasmus Değişim Programı
Erasmus Değişim Programı, Avrupa üniversiteleri ile ülkeler arası işbirliğini teşvik ederek öğrencilerin ve öğretim elemanlarının Avrupa’da karşılıklı değişimini sağlamaktadır.
Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerindeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınıp gelişmesine katkıda bulunmaktadır.
Erasmus Değişim Programı ile birçok öğrenci ve öğretim elemanımız, yurt dışındaki birçok üniversiteye gönderilmiştir.
Erasmus Sayfası için tıklayınız

Farabi Değişim Programı
Mevlana Farabi Değişim Programı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır.
Farabi Değişim Programı, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl boyunca kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır.
Farabi sayfası için tıkalyınız

Değişim Programı
Mevlana Değişim Programı, yurt içinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurt dışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır. Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler en az bir, en fazla iki yarıyıl eğitim için programdan faydalanabilirler.
Mevlana sayfası için tıklayınız