Öğrenim Olanakları

Bartın Üniversitesi 36297 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 87520 metrekare alana sahip Ağdacı Mevkiinde bulunan kampüste akademik faaliyetlerini sürdürmektedir. Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Türbeyanı Mevkiinde bulunan binada akademik faaliyetlerini sürdürmektedir. Meslek Yüksekokulu Gemi İnşaatı, Deniz ve Liman İşletmeciliği ile Yat İşletme ve Yönetimi programları Kurucaşile ilçesinde; Ormancılık ve Orman Ürünleri ile Giyim Üretimi Teknolojisi Programları ise Ulus ilçesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Üniversitenin Kutlubey –Yazıcılar 1162000 metrekare alana sahip yeni kampüs alanının inşaatı devam etmektedir. İnşaatın tamamlanmasının ardından Bartın Üniversitesi daha modern bir kampüse kavuşacaktır.

Bugün, 6 Uygulama ve Araştırma Merkezini bünyesinde bulunduran Bartın Üniversitesi; laboratuvarlarında, sınıflarında, amfilerinde en son teknoloji kullanılmaktadır.

Orman Fakültesinde 15, Mühendislik Fakültesinde 4 adet laboratuvar bulunmaktadır. Fen Fakültesine bağlı Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarda genetik testler ve DNA testleri yapılabilmektedir. Üniversitemizin yeni kampüs alanında bulunan Merkezî Araştırma Laboratuvarında üniversitemiz öğretim elemanları ileri düzeydeki laboratuvar çalışmalarını yürütmektedir. Bölgedeki sanayi kuruluşlarının talepleriyle yapılacak analizler, döner sermaye aracılığıyla gerçekleşmektedir. Merkezî Araştırma Laboratuvarı bünyesinde Mekanik Test İşlemleri, Malzeme Karakterizasyon, Numune Hazırlama ve Kalite Kontrol, Çevre Teknolojisi ile Gıda Teknolojisi Laboratuvarları olmak üzere beş temel laboratuvar yer almaktadır. Meslek Yüksekokulunda 11 adet, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda ise 2 adet laboratuvar bulunmaktadır.