Dil Kursuları

Üniversitesi’nde bazı bölümler için bazı derslerde eğitim dili Türkçedir. Üniversitemizi yeni kazanan öğrenciler bölümlerindeki İngilizce dersler için yeterli olacak İngilizce seviyelerini kanıtlamak zorundadırlar. İngilizce seviyelerini geliştirmek için öğrenciler Yabancı Diller Bölümü tarafından yapılan İngilizce Muafiyet sınavına girebilirler.

Üniversitemizde verilen İngilizce Hazırlık Eğitimi isteğe bağlıdır. Bu nedenle, Hazırlık Muafiyet Sınavına girmek zorunlu değildir. İsteyen öğrencilerimiz muafiyet sınavına girerek gerekli başarı puanını almaları halinde “hazırlık eğitimi almış ve başarılı olmuş öğrenci” statüsü alabilirler. Bu sınavdan başarısız olan öğrencilerimiz ise isterlerse İngilizce hazırlık eğitimi alabilir ya da yine kendi tercihlerine göre yerleştirildikleri bölümlerindeki birinci sınıf derslerine devam edebilirler.

Hazırlık Muafiyet sınavına girmeyen öğrencilerimiz de yine kendi tercihleri doğrultusunda isterlerse İngilizce hazırlık eğitimi alabilir ya da yerleştirildikleri bölümlerindeki birinci sınıf derslerine devam edebilirler