Sosyal Yaşam ve Spor Olanakları

Üniversitemizde FIFA onaylı futbol sahası, fitness salonu ve kapalı spor salonu bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz spor imkanlarından dilediğince yararlanabilmektedir.

Üniversitemizde, öğrencilerimizin bilimsel ve sosyal yaşamlarını zenginleştirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler aracılığı ile öğrencilerimiz bilimsel ve kültürel alanda kendini kanıtlamış sanatçı, bilim ve kültür insanları ile buluşmaktadır.

Her yıl düzenlenen bahar şenliklerinde müzik, tiyatro, spor etkinlikleriyle öğrencilerimiz eğlenceli vakit geçirmektedir.

İl Kültür Müdürlüğü'nde yıl boyunca düzenli olarak tiyatro ve konser gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yatırımlarından olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu 31.12.2013 tarihinde başlamış ve 27.10.2015 tarihinde bitirilmiştir.

Bartın Kültür, Sanat, Turizm ve Çilek Festivali
Bartın Kültür, Sanat, Turizm ve Çilek Festivali her yıl Mayıs ayında Bartın Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Bartın'ın ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımını sağlayarak, Batı Karadeniz Bölgesi'nde yaşayan halkın festival ortamında kaynaşıp gerek yerel, gerek ulusal, gerekse uluslararası kültürel değerlerini paylaşmaları, yörenin turizm potansiyeline yönelik kültürel birikimlerin yansıtıldığı programlarla kültürel değerleri yaşatıcı ve yayıcı, sanatsal etkinlikleri destekleyici ve geliştirici, turizm değerlerini tanıtıcı amaçlarla düzenlenen festival zengin bir içerikle hazırlanıyor.

Bartın Tiyatro Festivali Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Tiyatrolar Birliği, Bartın Kültür ve Sanat Derneği, Bartın Bölge Tiyatrosu iş birliği ile gerçekleştirilen Bartın Tiyatro Festivali her yıl 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde başlıyor. Tüm oyunlar Bartın Kültür Merkezi, sokak oyunları ise Hükümet caddesi eski belediye hizmet binası önünde yapılıyor.

BARTIN ÜNİVERSİTESİ BAHAR ŞENLİKLERİ

Bahar şenlikleri kapsamında üniversitemizde Halk Oyunları Gösterileri yapılmıştır.

Paneller ve konferanslar verilmiştir.

Tiyatro Gösterileri yapılmıştır.

Spor yarışmaları yapılmıştır.

Müzik dinletileri düzenlenmiştir.

İrem Derici ve Zakkum gibi sanatçılar tarafından konserler verilmiştir.